מחזור משכנתא - כך תשדרגו את המשכנתא שלכם

המשכנתא כבר אינה מתאימה עבורכם? בדקו אם כדאי לכם למחזר אותה. יתכן ותוכלו להוזיל את המשכנתא שלכם משמעותית. 

אם יש לכם משכנתא, חשוב שתדעו לנהל מעקב צמוד אחר הנתונים המשתנים בחיים הכלכליים האישיים שלכם או בתנאי המשק בתחום המשכנתאות. במידה שחלו שינויים, תמיד תוכלו לשדרג את המשכנתא שלכם באמצעות מחזור משכנתא. אם אתם רוצים להשיג משכנתא טובה יותר, מזו הקיימת, הקפידו לבחון את הנתונים הקיימים לעומק ולהבין כיצד תוכלו לשפר אותם ואיפה כדאי לשנות. 

למי כדאי למחזר משכנתא?

הלוואת משכנתא היא הלוואה שלוקחים אותה לתקופה ארוכה מאוד ולכן היא בעלת השפעה מהותית על רמת החיים הכלכלית של הלווה. גובה ההחזר החודשי הוא האחראי העיקרי לאם תצליחו לעבור את החודש שלכם בכבוד או להיפך. לכן, אם אתם רואים שינוי כלשהו ביכולת ההחזר החודשית שלכם, בין אם הוא גדל ובין אם קטן, אל תחכו ופנו עוד היום למחזר את המשכנתא שלכם. 

ברגע שלקחתם את המשכנתא לא התחייבתם לאף אחד שאתם נשארים עם אותה משכנתא בכל תקופת ההלוואה שסוכמה מראש. באפשרותכם להגדיל את ההחזר החודשי שלכם ובכך לקצר את תקופת ההלוואה ולהרוויח חיסכון משמעותי. בנוסף, אם שמעתם על מסלולים חדשים שצצו במשק או הגבלות שהוסרו אל תישארו שאננים. בדקו אם השינויים יכולים להשפיע לטובה על המשכנתא שלכם. 

מה תוכלו לשנות במשכנתא שלכם?

על ידי מחזור משכנתא תוכלו לשנות כל מרכיב שתרצו במשכנתא שלכם, באופן שתרצו (בהתאם להסכמת הבנק). לכן, מומלץ לפנות למספר בנקים לקבל הצעות מתאימות. ונביא דוגמא לנתונים הניתנים לשינוי: גובה ההחזר החודשי, שיטת ההחזר, סוגי המסלולים, אורך תקופת ההלוואה, גובה הריביות ועוד. 

כיצד תדעו אם שווה לכם לבצע מחזור משכנתא?

כפי שראינו, חשוב להיות במעקב צמוד אחר החידושים המתעדכנים במשק או בחיים הפרטיים שלכם. גם אם אין שינויים מיוחדים מומלץ לבדוק לפחות פעם בשנה את הנתונים הקיימים. ואם קיימת אפשרות למחזר את המשכנתא ולשנות אותם לטובה. שימו לב, גם אם השינויים נראים לכם קטנים, הם משמעותיים לאורך זמן. לכן, חשוב לבדוק את התמונה הגדולה וכמובן, עם מבט לעתיד.

כדי לבחון אם המחזור הוא כדאי, תוכלו לחשב את הנתונים ולהזין אותם במחשבון משכנתא. עוד יותר טוב יהיה, אם תעשו זאת בעזרת יועץ משכנתאות מקצועי, שלו יש את החושים הדקים להבחין אם המחזור הוא כדאי במצב שלכם ובאיזה אופן כדאי שתבצעו אותו. היעזרות ביועץ משכנתאות מקצועי מבטיחה כי תרוויחו את החיסכון המשמעותי ביותר.

מדוע מחזור משכנתא עדיף על פירעון חלקי?

שימו לב, אם החלטתם שאתם רוצים לפרוע חלק מיתרת ההלוואה שנשארה לכם, תשלמו עמלה על פירעון מוקדם. ברוב המקרים של פירעון מוקדם, לא משנה אם מלא או חלקי, יש לשלם עמלה המכונה "עמלת פירעון מוקדם". עמלה זו היא לרוב גבוהה מאוד והיא יכולה להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים. מדובר בסוג של "קנס" על זה שפרעתם את החוב מוקדם וגרמתם לבנק "להפסיד" את כל הריביות שהייתם צריכים לשלם לו על החלק שפרעתם. 

גם מחזור משכנתא, נחשב לפירעון מוקדם ויש לשלם בו עמלה זו. לכן, אם כבר משלמים עמלה על פירעון מוקדם, שווה יותר לבדוק אופציה למחזור משכנתא בתנאים משופרים. כך תשלמו את הקנס על שתי הפעולות יחד ותרוויחו גם פירעון חלקי וגם מחזור יעיל במכה אחת.

כדאי שתדעו:

מחזור משכנתא מתאפשר באופנים רבים ומגוונים. אתם יכולים למחזר את כל המשכנתא או רק חלק ממנה. כדי שתתאימו אותו באופן מדויק לצרכים שלכם, אל תסמכו על הידע האישי שלכם, אפילו שהוא רב מאוד. ידע כמובן שווה כוח, אך בתחום המשכנתא הוא לא מספיק. יש צורך בניסיון ובכישורים נוספים (מה יעזור לי לדעת איך לתכנן נכון את המשכנתא אם הבנק לא מכיר אותי והוא לא יבוא לקראתי?). לכן, היעזרו ביועץ משכנתאות שיכוון אתכם בתהליך וישיג עבורכם את הצעת המשכנתא הטובה ביותר. צרו עימנו קשר עוד היום ואנחנו נעזור לכם להפיק את המרב במחזור המשכנתא שלכם. כי הדלק שלנו הוא ההצלחה להביא ללקוחות חיסכון משמעותי.