3 דברים שכדאי לכם לזכור כאשר אתם לוקחים משכנתא!

לוקחים משכנתא? יש 3 דברים שכדאי לכם לזכור במשך כל התהליך. לקיחת משכנתא זה לא דבר של מה בכך, זהו תהליך משמעותי מאוד וההשלכות שלו רחבות היקף. זאת הסיבה שצריך להשקיע…

בכתבה הבאה נביא לכם 3 כללים שכדאי לכם לזכור טוב טוב. אם תזכרו את זה כל הזמן, המשכנתא שלכם תיראה בהתאם.

אז שימו לב!

משכנתא והלוואה מקרובי משפחה זה ממש לא דומה!

הנחת היסוד שלכם צריכה להיות שאתם אמורים להסתדר עם ההלוואה הזו ולא היא איתכם. אם לקחתם על עצמכם התחייבויות במסגרת המשכנתא תצטרכו לעמוד בהם ובכל מחיר. לא יהיה כאן גמישות והבנק יצפה ממכם להיות 100%. אם לקחתם פעם הלוואה מקרובי משפחה אתם צריכים להכניס לכם טוב טוב לראש שזה לא יהיה דומה בכלל וגם אם קרוב המשפחה שלכם הוא לא אדם קל. במערכת הבנקאית הכל מקובע וקשוח, אין מקום לגמישות והסברים. אם לא תכניסו לבנק את התשלום בזמן הוא לא יקבל תירוצים ומבחינתו האיחור הזה נכנס לרשימה השחורה וברגע שהיא תתחיל קצת לגדול, אתם עלולים להסתבך. 

אז שימו לב, בכל מה שקשור למשכנתא אתם תצטרכו להיות 100%. לא משנה מה קורה מסביב. לאחר שתפנימו את זה חשבו טוב טוב על ההתחייבויות שלכם ועד כמה אתם יכולים לעמוד בהם.

ועוד משהו קטן, גם אם מנהל הבנק הוא קרוב משפחה שלכם ואפילו דוד חביב שרוצה בטובתכם, זה עדיין לא אומר שאתם יכולים לסמוך עליו. לבנק יש התנהלות מסוימת וכללים מאוד קשוחים. זה לא המקום לפרוטקציות. לכן, גם אם דוד שלכם מנהל סניף ממש לא בטוח ששם תקבלו משכנתא יותר משתלמת ממקום אחר אתם צריכים לבדוק את זה…

הגיעו עם כמה שיותר ידע!

שימו לב, בלקיחת משכנתא אתם בעצם מנהלים מלחמת מוחות עם הבנק. הבנק רוצה להוציא ריביות כמה שיותר גבוהות ואתם מעוניינים לשלם כמה שיותר זול. הדרך היחידה שלכם להתגונן מהבנק ולקבל ריביות זולות היא פשוט להיות מעודכנים. להגיע עם ידע. אם אתם תדעו איך המערכת הבנקאית מתנהלת, תכירו מושגים של ריביות ואחוזי מימון יהיה לכם כלים לנהל משא ומתן עם הבנק. אם תגיעו ללא ידע אתם עלולים למצוא את עצמכם במצב שאתם אומרים כן על כל מה שהבנק אומר לכם כי אתם פשוט לא מבינים את הכוונה. הפקידים בבנק אלופים בלמרוח חיוכים ולשדר שהם נותנים את התנאים הכי טובים בזמן שהם נותנים תנאים גרועים למשכנתא.

אז כדאי שתקראו חומר בנושא, וכמובן שתפנו ליועץ משכנתאות הוא בעצם סוללת הידע שלכם וכמו שאתם יודעים ידע הוא כוח. אל תוותרו על הכוח שלכם.

התאזרו בהרבה סבלנות!

תהליך המשכנתא הוא תהליך מורכב ארוך ומורט עצבים. היערכו לכך מראש ותדעו שמחכה לכם תקופה ממושכת של תהליכים ובירוקרטיות. אל תנסו לדלג על שלבים ואל תפעלו מפזיזות או מקוצר רוח. אם אתם רוצים משכנתא טובה ובתנאים נוחים תצטרכו להקדיש לכך זמן והרבה. יתכן מאוד שתהליך המשכנתא יהיה יותר ארוך אם תרצו להשוות בין בנקים, לבנות תמהיל, אך זה שווה! המשכנתא שתקבלו תהיה מצויינת.

בואו להכיר אותנו!

אם אתם רוצים להיות בטוחים שקיבלתם את המשכנתא הטובה ביותר. אם אתם רוצים לחסוך זמן, כוח וכסף. אתם מוזמנים לפנות אלינו, זמינים וקרובים לבית, חברת המפתח למשכנתאות רחובות.

אצלינו מחכים לכם צוות מקצועי של יועצי משכנתאות שיעשו בשבילכם הכל!

לקביעת פגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו, הקליקו כאן!