רוצים לצאת מורווחים? שלבו מסלול פיתוי במשכנתא שלכם!

ניסיתם את כל הדרכים להוריד את ריביות המשכנתא שלכם אך זה לא מספיק? מסלול פיתוי לא יאכזב אתכם! אחת מהטכניקות הטובות ביותר להוזיל את ריביות המשכנתא היא שילוב מסלול פיתוי במשכנתא. מסלול פיתוי הוא פשוט מסלול נוסף במשכנתא שהתפקיד שלו הוא לפתות את הבנקים. מסלול פיתוי אמור לפתות את הבנקים להוריד את הריביות בכל המסלולים האחרים חוץ מאשר בו עצמו. בצורה כזו המרווח של הבנק נשאר גבוה מספיק. אתם תפרעו את מסלול הפיתוי ולא תשלמו את הריביות היקרות וממילא ממוצע הריביות של המשכנתא שלכם ירד פלאים.

עד כאן פחות או יותר הסבר על מסלול פיתוי על רגל אחת. 

כאשר לוקחים מסלול פיתוי צריך לשים לב לפרטים שונים ולבדוק אם יש לכם אפשרות בכלל לבצע את המסלול.

אם מסלול פיתוי הוא כל כך מוצלח למה לא כולם עושים אותו?

הבעיה העיקרית של מסלול פיתוי היא שצריך כסף בשביל לבצע אותו. אין לכם אפשרות להסתפק במינימום של ההון העצמי אלא צריך עוד סכום נוסף של 100,000-200,000 ש"ח שישמש לפריעת מסלול הפיתוי. לא לכולם יש עוד סכום נוסף בצד בנוסף להון עצמי בסיסי כך שלא אצל כולם האפשרות של מסלול פיתוי היא רלוונטית. 

למה צריך לשים לב כאשר משלבים מסלול פיתוי במשכנתא?

יש כמה דברים שחשוב לשים לב אליהם כאשר עושים מסלול פיתוי במשכנתא, אחרת העסק לא יהיה משתלם במיוחד.

  1. את מסלול הפיתוי קחו ללא עמלת פירעון מוקדם, אתם הרי עומדים לפרוע אותו חבל שתשלמו אלפי שקלים בשביל זה.
  2. בגלל שאת המסלול הזה אתם עומדים לפרוע, נקזו אליו את כל החסרונות של המשכנתא. זה בעצם הרעיון של המסלול הזה. כלומר ריביות יקרות, מסוכנות ועוד. 
  3. אל תקחו במסלול שאתם מתכוונים לפרוע ריבית פריים או קל"צ. אלו ריביות שאתם חייבים שיהיה במשכנתא שלכם. המסלול המתאים לשמש כמסלול פיתוי הוא מסלול בריבית משתנה צמודה או לא צמודה ומקסימום קבועה צמודה. 
  4. והכי חשוב, וודאו שאתם אכן מוזילים לכם את הריביות במסלולים האחרים על חשבון המסלול היקר. כך ישארו לכם ריביות זולות במיוחד שלולא המסלול היקר לא הייתם מקבלים אותן. 

איך מתנהל מסלול פיתוי במשכנתא?

בשלב הראשון של המשכנתא מתנהלים כמו בכל משכנתא אחרת רק דואגים לא לספר שיש לכם סכום נוסף בצד. בשלב הרכבת התמהיל מייצרים מסלול אחד יקר מאוד ועל חשבון זה מוזילים את כל הריביות במסלולים האחרים. תשתדלו לעשות את זה באופן כמה שפחות בולט כדי שהבנק לא יקלוט את הכוונות שלכם. לא שאתם עלולים להסתבך אך אם הם יבינו לאן אתם חותרים. הם פשוט לא יוזילו לכם את הריביות במסלולים האחרים. לאחר שלקחתם את המשכנתא הגיע הזמן לפרוע את המסלול היקר כמובן לפני שהתשלום הראשון של המשכנתא ירד.

מה עוד אתם צריכים לדעת בנושא משכנתא?

פנו עכשיו למומחים של המפתח למשכנתאות רחובות שיוזילו לכם את המשכנתאות באופן משמעותי מאוד!

לקביעת פגישת ייעוץ חינם, הקליקו כאן!