עומדים לקחת משכנתא? איך מתכוננים למשכנתא?

בפוסט הקודם הסברנו מהם 2 הדברים שאם אין לכם אותם לא תוכלו לקבל את המשכנתא. הון עצמי ומצב כלכלי תקין. אך בתוך שני הדברים הללו יש רמות. וגם ישנן כל מיני משכנתאות. אם אתם מעוניינים לקבל משכנתא טובה עם תנאים נוחים וריביות זולות תצטרכו להשקיע ולהתכונן היטב למשכנתא. 

בכתבה הבאה נסביר איך מתכוננים למשכנתא. כעת נביא את הצעדים הנדרשים.

שפרו את המצב הכלכלי שלכם ככל האפשר!

כמו שאמרנו כדי לקחת משכנתא המצב צריך להיות תקין. אך כדי לקבל משכנתא טובה המצב צריך להיות משופר ואופטימלי ככל הניתן. האמת שהעיקר זה לשנות את התדמית של המצב הכלכלי שלכם בעיני הבנק. יש שתי דרכים מקובלות לעשות זאת במשכנתא.

דו"ח נתוני אשראי חיובי

תנסו להפוך את דו"ח נתוני האשראי שלכם לחיובי. לא, אתם לא יכולים לשנות אותו ולערוך בו שינויים. אתם יכולים רק לבדוק אותו ולדאוג שמעכשיו ירשמו בו נתונים חיוביים. דו"ח נתוני האשראי מתעדכן כל הזמן ומציג רק שינויים מחמשת השנים האחרונות. ככל שהזמן עובר כך הנתונים שלכם ישפיעו יותר על הסך הכללי של נתוני האשראי. כל חודש שתמתינו ותרשמו פעולות חיוביות בדו"ח ישפר פלאים את הדירוג שלם בדו"ח.

הגדלת יכולת ההחזר- הכנסות גבוהות יותר

מושג בסיסי מאוד במשכנתא הוא יכולת החזר. הבנק מודד את היכולת שלכם באחוזים לפי ההכנסה הפנויה. את יכולת ההחזר מחשבים כך: ההכנסה פחות ההוצאות הפנויות. מתוך ההכנסה הפנויה מחשבים כמה אחוזים יורדים על ההחזר החודשי. אם אתם מרוויחים 14,000 ש"ח ויש לכם הוצאות קבועות של 2,000 ההכנסה הפנויה שלכם היא 12,000 ש"ח והמשכנתא שלכם היא 4,000 ש"ח. 4,000 ש"ח מהווה ⅓ מן ההכנסה הפנויה שלכם ולכן יכולת ההחזר שלכם היא 33%. 

רוב הבנקים לא מוכנים שיכולת ההחזר תהיה גבוהה מ 30% אך יש בנקים שכן מוכנים שזה יהיה גם 40%-50% אך אז תנאי המשכנתא יהיו יחסית ירודים. בכל הבנקים ככל שיכולת ההחזר נמוכה יותר כך תנאי המשכנתא יהיו טובים יותר. 

נסו להגדיל הכנסות כך יכולת ההחזר שלכם תהיה אוטומטית נמוכה יותר ותנאי המשכנתא טובים יותר.

הון עצמי כמה שיותר גבוה

ככל שההון העצמי שתביאו למשכנתא יהיה יותר גבוה כך תנאי המשכנתא יהיו טובים יותר. נסו ככל האפשר לגייס הון עצמי ובכך תשפרו את תנאי המשכנתא. כמובן שצריך לשים לב מאיפה מגייסים ממש לא מומלץ לקחת הלוואה חוץ בנקאית כדי להגדיל הון עצמי אך יש מקרים שכן. הכי טוב להתייעץ.

פניה ליועץ משכנתאות שידריך אתכם איך מתכוננים למשכנתא!

לפני הכל כדאי לפנות ליועץ משכנתאות פרטי שעובד בשבילכם שידריך אתם בכל תהליך המשכנתא וגם בשלבי ההכנה. היועץ יוכל להדריך אתכם איך מתכוננים למשכנתא, כמה הון עצמי לגייס, ואיך לשפר את המצב הכלכלי שלכם. בנוסף, היועץ ילווה אתכם יד ביד בכל תהליך המשכנתא וידאג לכך שתצאו עם המשכנתא הכי מוצלחת!

לקביעת פגישת ייעוץ חינם עם המומחה שידריך אתכם איך מתכוננים למשכנתא, הקליקו כאן!