סגירת משכנתא לפני הזמן, איך עושים את זה?

זכיתם בלוטו? פדיתם קרן השתלמות? קיבלתם ירושה? בקיצור, יש לכם אפשרות לסיים עם המשכנתא אחת ולתמיד? איך עושים את זה בצורה נכונה וחכמה. 

אומנם הבנק שמח שהכסף חוזר אליו, אבל הוא פחות אוהב שזה קורה לפני הזמן שסוכם כי הוא מפסיד את הריביות על המשכנתא. כדי לפצות את עצמו על ההפסד המתרחש במקרה שסוגרים משכנתא לפני הזמן, הוא דורש לקבל עמלת פירעון מוקדם. העמלה הזו היא עמלה יקרה מאוד המורכבת מעמלת בסיס זולה + עמלת הפרשי היוון שהיא יקרה מאוד. 

כדי לפדות משכנתא צריך לנהוג בחכמה. יהיו פעמים שלא ישתלם לסגור את המשכנתא בגלל העמלה. אגב, אם היה יועץ משכנתאות טוב שהרכיב לכם את המשכנתא תוכלו לפרוע את המשכנתא בקלות. כדאי שתצרו איתו קשר שהוא ידריך אתכם איך לעשות את זה. כי באופן כללי, הוא הכין את התשתית לסגירת המשכנתא לפני הזמן בעת הרכבת המשכנתא. 

אז איך סוגרים משכנתא?

צריך לשים לב לכל הפרטים הקטנים. כל משכנתא מחולקת למסלולים. יש מסלולים יקרים יותר ויש מסלולים זולים. לחלק מן המסלולים מלווה פטור מעמלת פירעון מוקדם ובחלקם העמלה יקרה במיוחד. בקיצור, כל מסלול והסיפור שלו. שימו לב, ניתן לפרוע רק חלק ממסלולי המשכנתא. כל מסלול פורעים בנפרד. 

כעת נביא לפניכם כמה כללים שיעשו סדר בנושא:

המתינו לנקודת היציאה הקרובה- בחלק ממסלולי המשכנתא ניתן לשלב נקודות יציאה שבהם אפשר לפרוע את המשכנתא ללא עמלה. בדרך כלל זה קורה במסלולים בהם הריבית משתנה וכל פעם בנקודת השינוי יש גם נקודת יציאה. במסלול בעל נקודת יציאה קרובה, כדאי לחכות ואז לפרוע את המשכנתא. בינתיים שימו את הכסף בחיסכון/השקעה.

מסלול זכאות- אם יש לכם מסלול זכאות במשכנתא אתם יכולים לפרוע את כולה בלב שקט. מסלול זכאות פוטר את כל המשכנתא מעמלת פירעון מוקדם כך שלא תפסידו מאומה. ישנם עוד מסלולים שפטורים מעמלת פירעון מוקדם אך הם לא פוטרים גם את שאר מסלולי המשכנתא.

מסלולים בעלי עמלה גבוהה מאוד- ישנם מסלולים כמו קל"צ שעמלת הפירעון עליהם גבוהה מאוד. במקרים כאלו לא תמיד כדאי לפרוע את המסלול הספציפי הזה. אתם יכולים לפרוע את שאר המסלולים אך את המסלול הזה תשאירו כמו שהוא.

מסלול שבו הריבית אפסית- פעם היו דברים כאלו מסלולים שהריבית בהם צנחה אל מתחת לאפס כמו מסלול הפריים. במסלולים הללו לא מעשה אתם לא משלמים ריבית כלל כך שלא תרוויחו כלל אם תפרעו אותם בפרט אם תדרשו לשלם עמלת פירעון מוקדם. אם יש לכם פטור מעמלה אתם יכולים לפרוע את המסלולים הללו, רק קחו בחשבון שיכלתם להשקיע את הכסף באפיקים מוצלחים ורווחיים יותר.

סוגרים משכנתא?

החלטתם להתפטר מהמשכנתא המעיקה? יש לכם מאיפה לכסות אותה? אל תעשו שום צעד בלי להתייעץ עם יועץ משכנתאות. יועץ משכנתאות יכוון אתכם לעסקה הכי משתלמת וידאג לכך שתקבלו את מקסימום הרווחים מסגירת המשכנתא.

מוזמנים להכיר את המומחים של חברת המפתח למשכנתאות רחובות. שילוב מופלא של מקצועיות וידע עם זמינות ואנושיות. 

לקביעת פגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו, הקליקו כאן!