משקיעים ברחובות? כמה הון עצמי תביאו למשכנתא שניה?

החלטתם שאתם משקיעים ברחובות? כל השאלה היא מה אתם עושים עם המשכנתא שלכם? כמה הון עצמי תצטרכו להביא? אז ככה, ברגע שאנחנו מדברים על השקעה אנו מדברים על משכנתא שניה. משכנתא שניה היא תמיד מורכבת יותר. בדרך כלל הריביות קצת יותר יקרות, התנאים פחות נוחים ומעל הכל ההון העצמי שתדרשו להביא גבוה במיוחד, 50% שזה אומר חצי ממחיר הדירה. במחירים של הדירות של היום מדובר בהון עצמי גבוה במיוחד שקשה להשיג אותו לבד.

איך מגייסים הון עצמי למשכנתא שניה?

התשובה פשוטה מאוד. בפועל ניתן לקחת משכנתא שניה ללא הון עצמי כלל. הבנק נותן 50% ואת השאר תוכלו להשיג בהלוואות להשלמת הון עצמי מגופים חוץ בנקאיים. בדרך כלל לא עושים כזה דבר כי מדובר בסיכון עצום אך במקרה של משכנתא שניה לדירה להשקעה ניתן לעשות זאת באופן זהיר במיוחד. בדרך כלל דירה מניבה תשואה, דמי שכירות שיוכלו לכסות את לפחות בחלקם את המשכנתא וההלוואות. כמובן שבדיוק מסיבה זו צריך לבחור בנכס שיניב תשואת שכירות כמה שיותר גבוהה. גם במהלך גיוס הכסף צריכים להיות זהירים ולקחת הלוואות מגופים מוכרים בריביות כמה שיותר נמוכות ולבדוק היטב את היכולות הכלכליות שלכם לעמוד בתשלומים השונים. בעסקה כזו תמיד יהיה טמון סיכון מסוים השאלה באיזה סדר גודל מדובר. אם לא תתייעצו אתם עלולים להסתבך בצרות. אך עם תצרו קשר עם יועץ משכנתאות מומחה בגיוס הון כמו יועצי המשכנתאות של משכנטאצ' תוכלו לגייס הון בקלות ובבטיחות וכמובן במחיר זול.

השקעה לטווח קצר

יש סוג אחר של השקעה שקוראים לה עסקת אקזיט. בהשקעה כזאת המטרה היא לא להישאר עם נכס ביד אלא לעשות רווחים חד פעמיים. בהשקעה כזו מקובל לקנות דירה עם פוטנציאל רחב להשבחה. ולאחר שמתבצע תהליך ההשבחה הדירה תימכר ומבצע העיסקה ירוויח כמה מאות אלפי שקלים. דוגמא כזאת יכולה להיות רכישה של דירה בבניין שעומד לעבור תמ"א ולאחר סיום הפרויקט הדירה תימכר והמשכנתא תכוסה. בדרך כלל לא מדובר בתקופה ארוכה מידי כך שלפני שמספיקים לשלם יותר מידי ריביות כבר פורעים את המשכנתא. מה שצריך לשים לב בעיסקה מסוג זה הוא שתהיה אפשרות לפרוע את המשכנתא וההלוואות לפני הזמן בלי לשלם עמלה. בנוסף, לא כדאי לקחת הלוואות מוגזמות שעלולות למוטט אתכם על חשבון זה שתפרעו אותם אף אחד לא מבטיח לכם שבאמת תצליחו למכור את דירה מיד שתרצו בכך. 

כדאי שתקחו בחשבון שברוב המקרים של עסקת אקזיט לא מצליחים להשכיר את דירה או שמצליחים להשכיר במחיר נמוך בכל אופן מדובר בתקופת השבחה ואז לא יהיה לכם מה שיעזור לכם לממן את המשכנתא ואת ההלוואות במשך התקופה הזאת.

מה הסיכון ומה הסיכוי?

גם במשכנתא שניה רגילה וגם בעסקת אקזיט טמונים סיכונים שעלולים למוטט אתכם וסיכויים שעשויים להפוך אתכם לעשירים. הדבר שיכריע את העניין הוא אם תלכו ליועץ משכנתאות או לא ולאיזה יועץ תלכו. אם תפנו ליועץ משכנתאות של חברת המפתח שמתמחה בגיוס הון גם ליזמים ולעסקים יש לכם הרבה יותר סיכויים להצליח.

פנו עכשיו לחברת המפתח למשכנתאות רחובות כי הדרך להצלחה כלכלית עוברת דרכינו!