משכנתא גרייס, כל מה שרציתם לדעת!

באופן כללי המונח גרייס משמעותו בשפה האנגלית היא חסד. כאשר הבנק מכנה את המושג הזה בשם גרייס הוא מתכוון לומר שהוא עושה איתנו חסד. אומנם יש בכך צדק מסוים, הלוואת גרייס מיועדת למקרים הכרחיים אך הבנק לא מפסיד מכך. משכנתא גרייס מיועדת לכאלו שבתחילת תקופת הפירעון שלהם משלמים שכירות או שיש להם הוצאות רבות ולכן הם לא מסוגלים לשלם מיד את המשכנתא. הרי לקיחת משכנתא ומעבר דירה זהו תהליך שסוחט את כל הכספים הקיימים וגם את אלו שלא ויתכן שבני הזוג נדרשים לתקופת הסתגלות כדי להצליח לשלם את המשכנתא. הבנק מוכן להכיר בכך ונותן במקרים מסוימים תקופה מסוימת של חסד שבה לא צריך עדיין לשלם את המשכנתא. 

מהם סוגי הגרייס הקיימים?

גרייס מלא- גרייס מלא הוא נדיר בדרך כלל. בגרייס מלא לא תשלמו בכלל לאורך כל תקופת הגרייס. 

גרייס חלקי- בדרך כלל שמדברים על גרייס מדובר על גרייס חלקי. הלווה מקבל פטור מתשלומי המשכנתא לתקופה של חודשיים עד שלוש שנים. בתקופה הזאת לא משלמים משכנתא אך כן משלמים ריביות כך לא נצברים מדי הרבה חובות.

מה קורה עם המשכנתא בתקופת גרייס?

בתקופה של הגרייס יורדת מהמשכנתא ולכן באופן אוטומטי ההחזרים החודשיים עולים. במקביל תשלמו יותר ריביות. הסיבה לכך שתשלמו יותר ריביות הוא שבמשך כל תקופת הגרייס שילמתם ריביות ללא קרן וממילא המחיר של הריביות לא יורד כי לא החזירו עדיין מהריבית. 

כלומר, עם ההחזרים החודשיים למשך 20 שנה היו אמורים להיות 4,000 ש"ח ולקחתם תקופת גרייס למשך שנתיים. בעצם ההחזרים החודשיים של השנתיים הללו שזה בעצם 24 חודשים כפול 4,000 חודש. את הסכום הזה מחלקים ל 18 השנים הנותרות הסכום החודשי עולה ב 500 שקלים. בנוסף במשך שנתיים שלמות משלמים כל חודש ריביות שאם לא הגרייס לא הייתם משלמים אותם. 

באלו מקרים מומלץ להשתמש במשכנתא גרייס?

כמו שאמרנו בהתחלה יש מקרים שחייבים את זה, כמובן שזה מייקר את המשכנתא לכן אם לא צריך את זה חבל לבזבז כסף. אך אם אתם צריכים לשלם שכירות, להחזיר הלוואות או כל דבר אחר בשנים הראשונות של המשכנתא, לא תוכלו תוך כדי גם להחזיר את המשכנתא.

שימו לב! יש אפשרות לקחת גרייס רק על חלק מן המסלולים

אם אתם כן מסוגלים להחזיר חלק מן המשכנתא אך לא את כולה, תוכלו לקחת גרייס רק על חלק מתשלומי המשכנתא. כמובן שכדאי שתעשו את זה על המסלולים הנמוכים שעליהם אתם משלמים פחות ריביות. 

בכל אופן, צריך לדעת לחשב את זה טוב. יש מקרים מסוימים בהם לא כדאי לקחת גרייס. אם אתם רוצים לדעת שעשיתם את הצעד הטוב ביותר כדאי שתפנו ליועץ משכנתאות. 

המומחים של חברת המפתח למשכנתאות רחובות ישמחו לעזור לכם.

פנו עכשיו לחברת המפתח למשכנתאות רחובות ותרוויחו בכפליים.

לקביעת פגישת ייעוץ חינם, הקליקו כאן!