מה צריך כדי לקבל משכנתא? הכל בפוסט הבא!

רוצים להתחיל בתהליכי משכנתא? דבר ראשון נברך אתכם בהצלחה. אך רגע אחד קודם אתם בודאי רוצים לדעת מה צריך כדי לקבל משכנתא ואיך מתכוננים אליה. בפוסט הנוכחי נעסוק בשאלה: מה צריך כדי לקבל משכנתא בלבד ופוסט הבא בסדרה תקבלו מענה גם על ההכנות למשכנתא. 

אז ככה בשביל לקבל משכנתא אתם צריכים שיהיו לכם שני דברים הראשון הון עצמי והשני מצב כלכלי תקין. 

הון עצמי

משכנתא זו הלוואה לצורך רכישת דירה. העניין הוא שהבנק לא נותן את כל הכסף לרכישה אלא רק חלק. משכנתא זו בסך הכל הלוואה חלקית אומנם של רוב הסכום ואם לא המשכנתא, רוב האנשים לא היו יכולים לקנות דירה לעצמם. את ההפרש בין הסכום שהבנק נותן למחיר דירה אתם צריכים להשלים מכספכם וזה מה שנקרא הון עצמי.

כעת ניתן דוגמה:

אם אתם רוכשים דירה בשווי 1.2 מיליון ש"ח. הבנק יתן לכם רק חלק מהסכום. הסכום המירבי שהוא יתן לכם זה 75% ממחיר דירה. כלומר הסכום שהבנק יתן לכם בהלוואה יהיה 75% מתוך 1.2 מיליון ש"ח שזה: 900,000 ש"ח. את ה 300,000 ש"ח הנותרים תצטרכו להביא מהכיס שלכם וזה מה שנקרא הון עצמי.

מצב כלכלי תקין

הבנק מעניק משכנתא על סמך זה שיחזירו לו את ההלוואה. לכן הבנק יסרב לתת משכנתא לכאלו שהמצב הכלכלי שלהם לא מאפשר את ההחזרים. הבנק ירצה לראות התנהלות כלכלית שפויה, החזרים בזמן של הלוואות (אם נלקחו), הכנסות מסודרות. תנאים שיאפשרו את החזר המשכנתא.

לסיכום, מה צריך כדי לקבל משכנתא:

כדי לקבל משכנתא אתם צריכים שני דברים: הון עצמי ברמה מספקת שזה אומר לפחות 25% ממחיר או שווי דירה. המינימום להון עצמי הוא 100,000 ש"ח. בדרך כלל ההון העצמי לא יהיה פחות מ 250,000 ש"ח כי אין כמעט דירות שהמחיר שלהם נמוך ממיליון ש"ח. כאשר אנו מדברים על הון עצמי חשוב להדגיש שה 25% יהיה או ממחיר או משווי דירה מה שיותר גבוה. כלומר, אם שווי דירה הוא 1,150,000 ש"ח. ומחיר דירה הוא 1,100,000 ש"ח תצטרכו להביא 25% משווי דירה ואם מחיר דירה יותר גבוה ה 25% של ההון העצמי יהיה ממחיר דירה.

והדבר השני שצריך כדי לקבל משכנתא הוא מצב כלכלי תקין ויציב שזה אומר הכנסות קבועות ומסודרות שיתאימו לתשלומי המשכנתא. וכן התנהלות כלכלית תקינה ומנוהלת היטב. כמובן שלא יהיו חובות, עיקולים, חריגות אשראי ופשיטת רגל. 

2 הדברים הללו הם מה שצריך כדי לקבל משכנתא. אם הקריטריונים הללו תקפים לגביכם אתם יכולים לפנות לבנק. וכמובן אל תשכחו קודם לעבור דרך יועץ משכנתאות.

לקביעת פגישת ייעוץ עם יועצי המשכנתאות שלנו, הקליקו כאן!