מהן המשימות שצריך לבצע בתהליך המשכנתא?

לאחר שמגיעים לשלב המשמעותי והמרגש של פתיחת תיק משכנתא מגיע שלב טכני, מעצבן, שצריך להסתיים במהירות. כאשר תפתחו תיק משכנתא תקבלו הצעת מחיר על פי התמהיל שבניתם יחד עם יועץ המשכנתאות. כדי שהצעת המחיר הזו תצא לפועל יש לבצע רשימה של משימות תוך 24 ימים. אם תאחרו בביצוע המשימות, תאלצו להיכנס למשא ומתן מחודש עם הבנק על הרכב המשכנתא. 

בכתבה הבאה נרחיב על הפעולות והמשימות שתצטרכו לאחר פתיחת התיק.

מה זה טופס טיולים?

בעת פתיחת תיק המשכנתא תקבלו טופס טיולים בו מפורטות כל המשימות שאתם צריכים לבצע תוך 24 ימים. שימו לב, חלק מהמשימות כרוכות בבירוקרטיה כבדה ובהגשת מסמכים שונים, דברים שעלולים לקחת זמן. לכן, התחילו מיד בביצוע המשימות. כמובן שגם כאן תקבלו עזרה מיועץ המשכנתאות. אם אתם יכולים כדאי אפילו לברר עוד קודם מה הן המשימות השונות ולהתחיל לבצע אותן עוד לפני פתיחת תיק משכנתא. שימו לב שאתם מבצעים את כל המשימות בשלמות בלי לפספס פרטים ובלי להחסיר מסמכים. ככל שתדייקו יותר, כך תהליך המשכנתא יהיה מהיר יותר והמשכנתא שתקבלו תהיה טובה ונוחה יותר.

איזה משימות תבצעו

המשימות הן רבות והן משתנות לעיתים בין סוגי המשכנתאות. המשימות במשכנתא לדירה יד שניה לא תהיינה זהות לדירה מקבלן ולא לדירה במחיר למשתכן. לכל משכנתא ייחודית תהיה רשימת משימות ייחודיות. אבל למרות שהמשימות לא זהות, יש קוים כלליים שניתן לפרט עליהם כאן.

  • ביטוחים- זו משימה שתפגשו בה בכל טפסי הטיולים ובכל סוגי המשכנתאות. בשביל לקבל משכנתא תצטרכו להציג בפני הבנק שני סוגי ביטוחים. ביטוח חיים המיועד לכסות את המשכנתא במקרה של פטירה וביטוח מבנה למקרה שהדירה תינזק. אם יש לכם כבר ביטוחים, תציגו את האישורים ואם לא תעשו ביטוח. שימו לב, בזמן לקיחת משכנתא זה הזמן לעשות סדר בכל הנושא של הביטוחים, לברר מה קיים, איפה יש כפילות, מה חסר, האם נדרש להוסיף ביטוחים משלימים ועוד. היכנסו לאתר הביטוחים myinsurance שם תקבלו את כל המידע לטיפול בביטוחים שלכם.
    • תמהיל דירה יחידה- אם המשכנתא שלכם היא מעל 50% מימון כמו שקורה בדרך כלל, תצטרכו להגיש חתימה שאם אתם לזו דירה יחידה שלכם.
  • רישום ברשם המשכנות- יש צורך לרשום את המשכנתא ברשם המשכונות. בדרך כלל הבנק יעשה לכם את זה תמורת תשלום כמובן. 
  • עם רכשת דירה מקבלן תצטרכו להגיש אישור על קבלת תשלום ראשוני התשלום הזה מחושב כחלק מההון העצמי. 
  • דבר נוסף שצריך להגיש לבנק זה כתב התחייבות שחתום בנוכחות עורך דין.
  • אם רכשתם דירה יד שניה תצרכו להביא שמאי שיעריך את שווי הדירה ויאשר שהערך שלה לא נמוך ממה שהצהרתם. השמאי שתביאו צריך להיות שמאי מתוך רשימת השמאים של הבנק. 
  • כאשר רוכשים דירה מקבלן תצטרכו לחתום גם על מסמך מיוחד שיחתום עליו נוטריון. 

אל תצאו לדרך בלי ליווי מקצועי

שימו לב, טופס הטיולים הוא לא כל כך נחמד כמו השם שלו. הוא מאגד בתוכו אין סוף משימות בירוקרטיות מרגיזות שצריכות להתבצע על הצד הכי טוב. אם אתם רוצים להפיק את המיטב, לגמור את הכל ביעילות ולא להסתבך, אל תוותרו על סיוע מקצועי. למעשה, רוב יועצי המשכנתאות נותנים את השירות הזה במחיר שלהם. כאשר אתם מבררים על יועץ משכנתאות מומלץ לברר גם את הנקודה הזו: אם הוא מעניק ליווי בביצוע טופס הטיולים.

אם אתם לוקחים משכנתא פנו ליועץ טוב,

 משופשף שנותן ליווי מלא ולנוחיותכם, כדאי שהוא יהיה קרוב לבית. 

פנו עכשיו לחברת המפתח למשכנתאות רחובות ותקבלו ליווי צמוד של יועץ משכנתאות מומחה מהשורה הראשונה, זמין, נגיש, והעיקר חלק מחברה חזקה שנותנת לו גב.

לקביעת פגישת ייעוץ חינם, הקליקו כאן!