אלו הוצאות נלוות יש למשכנתא?

לוקחים משכנתא? חשוב שתבינו שמשכנתא עולה כסף, ההחזרים החודשיים והריביות. אך כל אלו הם לא ההוצאות היחידות שתגבה ממכם המשכנתא יש גם הוצאות נוספות נלוות למשכנתא בעסקת חבילה. 

כל ההוצאות האלו ביחד מצטברות לסכום של כמה אלפי שקלים שתצטרכו להוציא כאן ועכשיו מהכיס שלכם. אתם מוכנים לזה?

חוץ מהכסף שייחדתם להון העצמי אתם צריכים שיהיה לכם סכום כסף נוסף משמעותי לכל ההוצאות הנלוות של המשכנתא.

אז מהן ההוצאות הנלוות למשכנתא?

עמלת פתיחת תיק משכנתא

כן, עבור פתיחת התיק והטיפול במשכנתא שלכם דורש הבנק עמלה שנקראת פתיחת תיק. מלבד הריביות שאתם הולכים להעניק לבנק במשכנתא אתם צריכים לשלם גם דמי טרחה. מחיר עמלת פתיחת תיק המקובל בקרב הבנקים הוא 0.25% מגובה ההלוואה. בדרך כלל, אם תבקשו הנחה מהבנקים על העמלה הזו, תקבלו. כנראה שגם הם מבינים עד כמה העמלה הזו לא הוגנת.

רכישת פוליסות ביטוח או בדיקה בהר ביטוח

הבנק ידרוש מכם בטחונות, ביטוח חיים וביטוח מבנה. חברת הביטוח היא זו שאמורה במקרה של מוות לשלם את המשכנתא שנשארה לבנק. ובמקרה של היזק לבית לתקן את המבנה כך שהבית יחזור לשוויו הקודם. הבנק מבקש שתציגו לו מסמכים המאשרים שהביטוחים הללו קיימים ברשותכם. יכול להיות שכבר יש לכם, תוכלו לבדוק את זה בהר ביטוח. אם אכן רכשתם את הפוליסות בעבר, התאימו אותם לפי דרישות הבנק למשכנתא שלכם. ואם אין לכם עדיין ביטוח חיים ומבנה, פנו לאחת מחברות הביטוח ורכשו את הפוליסות הנדרשות.

מס רכישה

אם זו דירה יד שניה תצטרכו לשלם מס רכישה עצום בשווי של 5% משווי הנכס. 

הערת אזהרה

הבנק יבקש ממכם לשים הערת אזהרה על הנכס שלכם שמוכיחה שהנכס משועבד לבנק. גם לכם כדאי לשים הערת אזהרה לנכס כל עוד הוא עוד לא רשום על שמכם בטאבו. הערת אזהרה כמובן עולה כסף ותצטרכו לשלם עמלה כלשהי ללשכת רישום מקרקעין.

הערכת שווי הדירה על ידי שמאי

אם נכנסתם לעניינים אתם ודאי יודעים שכל משכנתא ניתנת על פי שווי הדירה. כדי שאנשים לא יעלו על הגל ויגידו לבנק איזה מחיר שמתחשק להם ועל פיו יקבלו את ההלוואה דורש הבנק הערכת שמאי על שווי דירה. שמאי הוא בעל מקצוע שמעריך את שווים של דירות שונות לפי פרמטרים מסוימים. כל מי שלוקח משכנתא נדרש לקחת את שירותי של שמאי המקובל על הבנק בתשלום מלא.

דמי תיווך

אם נעזרתם במתווך לרכישת דירה יש לכם פה הוצאה כבדה ממש. מתווך לוקח 2% משווי הדירה על העבודה שהוא מבצע, מדובר בסכום של 30,000 ש"ח בערך. תלוי בשווי הדירה.

תשלום לעורך דין

בכל תהליך רכישת דירה תזדקקו לליווי של עורך דין. הן בשעת בדיקת הדירה מבחינה חוקית אם אין שום מפגעים וכו'. גם כאשר רוצים לבדוק שהדירה נקיה מהערת אזהרה. וכן תצטרכו את העורך דין כאשר תחתמו על חוזה הרכישה אחרת לא יהיה לו שום תוקף.

החיסכון הגדול - ייעוץ משכנתא

היום כל אחד יודע שלא לוקחים משכנתא ללא יועץ משכנתאות. יועץ משכנתאות מסוגל להנמיך את ההחזרים החודשיים במאות שקלים. לקצר את תקופת הפירעון. ובסך הכללי לחסוך לכם מאות אלפי שקלים בכל המשכנתא. וכל זה חוץ מהליווי הצמוד יד ביד לאורך כל הדרך. בין שלל ההוצאות הנלוות למשכנתא יש הוצאה אחת שהיא לא חובה אבל את לא יכולים לוותר עליה כי זו לא הוצאה, זה חיסכון ובגדול!

פנו עוד היום ליועץ משכנתאות שימנף את המשכנתא שלכם כמה צעדים קדימה.

לקביעת פגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו, קרוב לבית, הקליקו כאן!