אין לכם הון עצמי? איך תרכשו דירה?

התופעה של זוגות צעירים ללא הון עצמי או עם הון עצמי ממש נמוך שרוצים לרכוש דירה הולכת וצוברת תאוצה. לכן החלטנו לכתוב כתבה בנושא. אנחנו לא קוסמים ולקנות דירה ללא הון עצמי זהו דבר שלא שייך כלל אך יש פתרונות שונים.

איך קונים דירה ללא הון עצמי או עם הון עצמי נמוך?

לקנות דירה ללא הון עצמי בכלל זה בלתי אפשרי. בשביל זה אתם צריכים שהבנק יתן לכם 100% מימון דבר שלא קיים היום. בעבר היו מדינות שאיפשרו משכנתאות של 100% מימון אולם לאחר תקופה הכלכלה שם קרסה. מה שכן אפשר להצליח לרכוש דירה עם הון עצמי נמוך מאוד. האמת שההון העצמי הכי נמוך שאפשר בכלל לצאת איתו לשוק הוא 100,000 ש"ח זה הבסיס למשכנתא בלי קשר לאחוזי מימון. 100,000 ש"ח זהו אומנם סכום גבוה אך לא בלתי ניתן להשגה.

לא כל דירה ולא כל אחד יכול לקנות דירה ב 100,000 ש"ח הון עצמי אך יש מקרים כאלו. בעיקרון ההון העצמי שהבנק דורש לקניית דירה הוא לפחות 25% ממחיר הנכס. זה אומר שאם יש לכם מאה אלף שקל ואתם רוצים לרכוש דירה  התקרה היא דירה ב 400,000 ש"ח. תבינו שהיום מחיר ממוצע של דירה בשוק הוא מיליון. אך עדיין יש מקומות שיש בהם דירות זולות. האפשרות השניה היא אם אתם קונים דירה בפרויקטים של מחיר למשתכן או מחיר מטרה יתנו לכם אחוז מימון גבוה יותר וממילא 100,000 ש"ח יספיקו גם לדירה במיליון.

חשוב שתדעו שלאנשים שההכנסה החודשית שלהם מאוד גבוהה הבנק עשוי להסכים לקחת משכנתא באחוז מימון גבוה ממש של 80% ואפילו 90% מימון. אם אתם נמנים על האנשים הללו שהבנק נותן בהם אמון תוכלו לרכוש ב 100,000 ש"ח הון עצמי דירה במיליון ש"ח.

אלו דירות אפשר לרכוש בזול?

אמרנו שיש דירות זולות שיספיק להם הון עצמי נמוך, אז איפה נמצא אותם?

 • דירות בפריפריה עולות הרבה יותר זול מדירות במרכז. בערים כמו עפולה, דימונה, רכסים ועוד מקומות אלו הם פחות מבוקשים וממילא המחירים יותר זולים ותוכלו למצוא שם דירות זולות שגם הון עצמי נמוך יספיק להם.
 • דירות על הנייר בתחילת הפרויקט– כאשר רוכשים דירות על הנייר הן עולות הרבה יותר זול מאשר המחיר הסופי שלהם. כמה שתרכשו את הדירות בשלב יותר מוקדם של הפרויקט כך הן יהיו זולות יותר. אך גם הסיכון גבוה יותר.
 • קבוצת רכישה- בפרויקטים של קבוצת רכישה המחירים של הדירות יוצאים ממש זולים כי יש גם חיסכון של העלויות של היזם וגם עצם העובדה שהדירות על הנייר.
 • דירות להשקעה? בחו"ל! – אם אתם מחפשים לקנות דירה להשקעה כדאי שתרכשו אותה בחו"ל. המחירים שם הרבה יותר זולים וגם אם הון עצמי נמוך תוכלו לקנות שם דירה ואילו התשואה הרבה יותר גבוהה מאשר בארץ.
 • זקוקים לעזרה בגיוס הון עצמי? 

  המומחים של המפתח למשכנתאות רחובות ישמחו לסייע לכם בגיוס הון עצמי ובכל תהליך המשכנתא.

  זקוקים לעזרה בגיוס הון עצמי? 

  המומחים של המפתח למשכנתאות רחובות ישמחו לסייע לכם בגיוס הון עצמי ובכל תהליך המשכנתא.

זקוקים לעזרה בגיוס הון עצמי? 

המומחים של המפתח למשכנתאות רחובות ישמחו לסייע לכם בגיוס הון עצמי ובכל תהליך המשכנתא.

לקביעת פגישת ייעוץ חינם, הקליקו כאן!