הכל על משכנתא למשפרי דיור

הדירה הפכה לקטנה? היא כבר לא מתאימה לצרכים שלכם? מעוניינים למכור אותה ולקנות חדשה? נכנסתם לקטגוריית "משפרי דיור". משפרי דיור הם אנשים שמוכרים נכס קיים לטובת נכס טוב ומרווח יותר בהתאם לצרכים החדשים שלהם. כלומר, הבית החדש שהם מעוניינים לרכוש יקרה יותר מזו הקיימת. 

מהם הקונפליקטים של משפרי הדיור וכיצד מתמודדים איתם?

  1. אם רוכשים בית חדש ועדיין לא מכרו את הישן, נוצר מצב בו יש למשפר הדיור שתי דירות בבעלותו ואז הדירה השנייה תהיה מוכרת כהשקעה ויהיה עליו לשלם מס גבוה. אך אל דאגה, מס הכנסה מתחשב בעניין ומבין את הקונפליקט שבדבר ולכן נותן מרווח של שנתיים בשביל למכור את הנכס הקיים ועד אז הוא לא יחשב כדירה להשקעה.
  2. אם הרוכש עדיין לא מכר את הנכס הישן, יהיה עליו לשלם גם את המשכנתא הישנה וגם את המשכנתא החדשה. לרוב, אין אפשרות לעמוד בכך. למצבים כאלו יש מספר פתרונות, ביניהם הלוואת בלון/גרייס.

הלוואת בלון מה זה?

הלוואת בלון מכונה גם גישור או בוליט. ההלוואה היא לטווח קצר של עד 4 שנים בלבד. היא נועדה בדיוק למטרה זו של רכישת דירה חדשה עוד לפני מכירת הדירה הקיימת. הבנק לוקח את הדירה הקיימת כמשכון להלוואה שהוא נותן. הלוואה זו תממן לכם את ההון העצמי עבור המשכנתא החדשה. הלוואה זו יקרה יותר מהלוואה רגילה. ולכן, אם לא דחוף לכם הכסף, כדאי לא לקחת אותה. אך אם אין לכם אפשרות אחרת, היעזרו בה.

איך הלוואת גרייס תעזור לכם?

כעת, לאחר שכבר קניתם את הדירה החדשה והתחילה תקופת תשלומי המשכנתא, אתם נשארים עם שתי משכנתאות בו זמנית. במצב כזה, קשה לשלם שתי משכנתאות. כדי להקל על עצמכם, תוכלו להיעזר בהלוואת גרייס. 

בהלוואה זו משלמים תחילה רק ריביות ולאחר תקופה מסוימת מתחילים לשלם את הקרן בתשלומים חודשיים הכוללים ריבית. כך תוכלו להתחיל לשלם על המשכנתא החדשה, רק לאחר שמכרתם את הדירה הקודמת. לעיתים הבנק יאפשר לדחות את תשלומי הריביות ואז הריביות יצטברו למועד הפירעון.

המשכנתא הקודמת הייתה בעלת תנאים נוחים וחבל לכם לפספס אותם? תוכלו לבצע גרירת משכנתא. מה זה גרירת משכנתא? בואו להכיר את התהליך.

מה זה גרירת משכנתא?

תנאי המשכנתא הישנה היו נוחים עבורכם? אם אתם מעוניינים להישאר עם תנאי המשכנתא הישנים תוכלו לגרור את המשכנתא הישנה לנכס החדש. כיצד עושים זאת? הבנק מעביר את שעבוד הנכס הישן לנכס החדש. אם התנאים הישנים לא היו משתלמים או שהם כבר לא תואמים למצבכם העדכני, יתכן ויהיה לכם שווה יותר למחזר את המשכנתא הישנה לתנאים אטרקטיביים, יותר במקום לגרור אותה לנכס החדש. כשאתם מבצעים מחזור משכנתא, תקבלו משכנתא אחת גדולה שתכלול בתוכה את המשכנתא הישנה והחדשה יחד.

מתכננים לקחת משכנתא לשיפור דיור? אנו כאן כדי לעזור לכם לעשות אותה נכון. השאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם. כי עם ידע מקצועי מגיעים לחיסכון גדול יותר.